Benamis

Skaniausias pasaulyje sūrelis arba 2 požymiai, kad turite ubago sąmonę!

Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Neslėpsiu, esu įkvėptas šio straipsnio, kuris, mano nuomone, yra neišsamus ir neatsako į pagrindinį klausimą – ką daryti, kad situacija pasikeistų tiek vartotojams, tiek verslui?

Tobuliausias sūrelis pasaulyje!

Pradžiai papasakosiu apie vieną gamintoją, kuris mano nuomone vertas reklamos, nors niekas man už ją  nemokėjo. Šis gamintojas gamina tobuliausią pasaulyje (mano nuomonė) desertinį sūrelį. Kalbu apie kompanijos “Karums” gaminamus sūrelius, o jei tiksliau tai apie klasikinį variantą – vanilinę šio sūrelio versiją. Man asmeniškai, tai yra tobuliausias sūrelis pasaulyje. Nieko nenorėčiau tame skonyje keisti. Tobuliausias sūrelis, beje, yra vienas iš brangesnių – vieneto kaina net 1,49 Lt, bet perku ir dievinu jį ne dėl kainos, o kaip jau minėjau dėl tobulo skonio… Esu ragavęs ir kitų kompanijų sūrelius, bet beveik visi jie nepavykusios kopijos.

Šioje vietoje manau jau galime pasidaryti pirmąsias išvadas ir pateikti keletą rekomendacijų tiek verslui, tiek vartotojui.

Pradėkime nuo vartotojų. Jeigu perkate sūrelį (ar kitą produktą) tik todėl, kad jam tuo metu taikoma akcija, o ne todėl, kad jis jums patinka, tai yra pirmas požymis, kad turite ubago sąmonę. Pirkdami tokiu būdu apgaunate save net dukart. Pirma, jūsų skrandis neišskiria pakankamai sulčių, nes nėra tikro džiaugsmo (pilnavertis apetitas) valgant, todėl didžioji tokio maisto dalis nusėda jūsų kūno riebaluose arba tiesiog išmetama lauk kaip šlakai. Antra,nėra teigiamo poveikio jūsų nuotaikai. Maisto valgymo galutinis rezultatas turėtų būti pakylėta nuotaika, energijos antplūdis, tačiau valgant maistą „nenoriu, bet reikia“ principu, tikrai jokio pakylėjimo nejausite. Dažniausiai jaučiamas tik kūno sunkumas, kas automatiškai atsiliepia jūsų nuotaikai. Jūsų nuotaika tiesiogiai įtakoja jūsų kasdienius rezultatus.

Iš verslo pusės išvados ir rekomendacijos irgi paprastos. Šiuo atveju verslas turi dvi galimybes – arba žaidžiate kainų karo žaidimą, kuriame beveik niekada niekas nelaimi, arba sukuriate produktą (paslaugą), be kurio vartotojas neįsivaizduoja savo gyvenimo. Bet tai padaryti reikės ne jūsų maisto technologei, bet atsiklausti pačių vartotojų – kas jiems iš tikrųjų (ne)patinka jūsų gaminyje.

Nuolaidų (ne)priklausomybė

Savo rate kartais juokaujame iš moteriškos giminės atstovių dėl jų turimų nuolaidų kortelių kiekio. Posakis maždaug skamba taip: „Pasakyk kiek turi nuolaidų kortelių, o aš pasakysiu kiek tu uždirbi“. Supraskite, kad kuo didesnis kiekis, tuo mažiau žmogus uždirba. Nuolaidų kortelių pagrindinė paskirtis – pririšti vartotoją prie konkretaus prekinio ženklo, paverčiant jį nuolatiniu vartotoju, suteikiant jam išskirtinę nuolaidą. Klasikiniai marketingo dėsniai Lietuvoje panašu, kad visiškai negalioja. Daugelis mūsų merginų net turi atskiras dėtuves, kuriuose laiko vien tik nuolaidų korteles. Paradoksaliausia, kad tos merginos visai neblogai uždirba.

Taigi antras požymis, kad Jūs turite ubago sąmonę – daugiau nei 10 nuolaidų kortelių turėjimas. Vis dėlto manau, kad vartotojas čia mažiausiai kaltas.

Iš verslo pusės situacija dar liūdnesnė. Verslas čia pralošia net du kartus. Visų pirma, reikia spausdinti korteles, kas pareikalauja tam tikrų išlaidų ir antra, reikia suteikti nuolaidą, kuri pažadėta kortelės turėtojui. Liūdniausia, kad tai negarantuoja taip geidžiamo nuolatinio kliento. Manau, kad pagrindinė nuolaidų kortelių pigumo (turi visi kas netingi) problema yra pats verslas. Civilizuotam pasaulyje, kad gautum vienokio ar kitokio prekinio ženklo nuolaidų (klubo) kortelę yra tam tikras barjeras. Tas barjeras dažniausiai būna apribojimas sumoje arba pirkimų kiekyje. Lietuvoje tas korteles dalina beveik per prievartą visi prekiniai ženklai.

Epilogas

Sakoma, kad ten kur jūsų dėmesys, ten ir rezultatai. Jeigu visur bandome sutaupyti, tai gyvenime matysime tik taupymo galimybes arba tiksliau tik didinsime ubago dalį savo sąmonėje. Taupyti galima visur – ir renkantis sūrelį, ir renkantis gyvenimo draugą(ę). Galimybės neribotos…
Gal verčiau verta pagalvoti apie tai kaip uždirbti daugiau, o ne sutaupyti. Kitas išmintingas posakis sako, kad ateitis susideda iš tokių akimirkų kaip čia ir dabar… Perfrazavus skambėtų taip: „Pilnavertiškumą gyvenimą reikėtų gyventi čia ir dabar, o ne tikėtis kokybiškai pagyventi jį kažkokiame laiko taške, kai pakankamai sutaupysime. Tas taškas tik mūsų pačių susikurta iliuzija…

P.S. Nepamirškite paragauti tobuliausio pasaulyje sūrelio!

Tagged: KARUMSUbagas
 1. Atsakyti
  Kristupas

  Sveiki,

  labai viskas teisingai parasyta, nepritariu tik vienai gerbiamo Zydruno minciai. Skaniausio pasaulyje surelio titula (be konkurencijos) atiduociau taip pat klasikinio vanilinio skonio sureliui – Nykstukas :)

  • Atsakyti
   Interneto marketingo lab

   Kristupai, neabejoju, kad tavo sūrelis skaniausias tau!

  • Atsakyti
   Interneto marketingo lab

   Užpuolė nykštukų gerbėjai :D

 2. Atsakyti
  Ruta

  Irgi už „Nykštuką“ :)

 3. Atsakyti
  daiva

  Pritariu,pritariu, aš irgi kitokių neperku. Kartais iš smalsumo panagrinėju naujienų sudėtį, bet…

  Pastebėkite, kad Į Karums vanilės skonio sūrelį neįdėta jokių augalinių( hidrintų)riebalų. Jeigu maitiname sūreliais vaikus, stengiamės juk rinktis be priedų. O be priedų, tikro pieno sūrelis Lietuvoje yra vienas -latviškas Karums- brangiausias, bet tikras. Todėl ir skanus. Bet deje jaunoji karta jau pradeda nebepažinti tikrų produktų, jiems skaniau su priedais.
  Norėtųsi pirkti lietuvišką sūrelį, be priedų. Kodėl lietuviams taip rūpi pigiai gaminti, pigiai pirkti? Kada mes pagaliau suprasime, kad geriau vienas brangesnis, bet tikras daiktas. Bet… gariūnai ir maximos valdo. Ir, jei staiga visi susimąstys-gali kilti nauja krizė.

 4. Atsakyti
  Donatas

  Skonis aisku gincytinas dalykas.. As pakaitomis renkuosi 3-4 tobuliausius surelius :)
  O kaip su berods Norfos sukiu – „Taupai vadinasi mastai“ ?
  Asmeniskai as labai vertinu gerus ir tik labai gerus produktus (maisto ir nemaisto).
  Pirmiausia perku gera produkta, bet niekada nepraleidziu progos ji nusipirkti pigiau.
  Yra toks posakis kuriam labai pritariu:
  Mokedamas palyginus didele kaina uz gera produkta nusikeiki tik viena karta (tada kai moki ta didele kaina), bet paskui dziaugiesi visa laika naudodamas ta gera produkta/daikta.
  Pirkdamas pigu produkta dziaugiesi tik viena karta (tada kai moki maza kaina), bet paskui visa laika naudodamas ta produkta – dazniausiai keikiesi.. :D
  Ubago samone ko gero vadovaujasi tie kurie pirmiausia perka „kaina“ o ne „produkta“.

 5. Atsakyti
  Milžinas

  Nykštuko gerbėjai, paskaitykite produkto sudėtį. Lietuvoje negamina nė vieno sūrelio be kokio nors šlamšto, pvz. palmių aliejaus. Norit tikro dalyko – ragaukit Karums.

  • Atsakyti
   Interneto marketingo lab

   Pritariu Milžinui Čia pateiktas Alfa.lt sūrelių tyrimas ( http://www.alfa.lt/straipsnis/12505189/Varskes.sureliu.teismas=2011-09-23_10-43/ ) – iš kurio paaiškėja, kad daugiausiai varškės (tikros) yra Karums sūrelyje (63%), visi kiti net pusės to nesiekia. Manau, kad tai daug pasakantis faktas.

 6. Atsakyti
  VYTAUTAS

  Pritariu Donato mintim, kad turi būti kokybė pirmiausia…, o nusiderėjimas kainoje – tiesiog tampa lietuvišku įpročiu arba mažu „pažaidimu “ iki kol bus realizuotas išankstinis sprendimas pirkti.

 7. Atsakyti
  pfff

  Zodziu, tai bent straipsnis, negaliu pakesti KARUMS sureliu, apie ka toliau cia kalbeti??

 8. Atsakyti
  silveris

  As Zydrunai jamu irgi Karums, bet – su kokosais, nes kito analogo LT nera ar nemaciau. O replika kazkam apie norfa, tai as jiems suki jau pasiuliau: NORFA – prekiu kiekis ribotas :)

 9. Pingback: Rekomenduoju | Vienas būdas išsiaiškinti | Žydrūnas Sadauskas

 10. Atsakyti
  kits

  Naturalus, be jokiu priedu, ir skaniausi yra URIGOS sureliai. Aishku delto ju kaina yra 2x didesne ir galiojimo laikas max 2 savaites, kai visi kiti sureliai vos ne puse metu buna tinkami vartot, tad net baisu pagalvot ko ten prideda. Visada perku tik juos ir vaikam leidziu valgyt tik juos

 11. Atsakyti
  ingrida

  Turiu draugę, kuri tvirtina, kad dėl akcijų prekybos centruose jaučiasi vėl gyvenanti sovietmečiu: tada pirko, kas buvo, o dabar – kam suteikiama nuolaida (\"pritaikoma\" akcija). Ji supranta, kad tai žeidžia jos orumą ir laisvę, tačiau neturi pakankamai pinigų tam, ką ji norėtų pirkti.
  Tai viena. Kita, apie ką autorius neminėjo, yra, mano manymu, pačios akcijos esmė. Nesu verslininkė, tačiau visada įsivaizdavau, kad komercijoje veikia štai toks mechanizmas: jei iš gamintojo perki milžinišką kiekį produkto urmu, jis tau yra parduodamas už žemesnę kainą. Tada prisimeti sau kokį procentiuką kitą ir paleidi per visus prekybos centrus pigiau, skelbdamas ir iš anksto reklamuodamas akciją. Štai ir visas biznis. Kiek čia veikia kiti autoriaus išvardinti faktoriai – nežinau. Bet šio esminio jis nemini ir neanalizuoja. Būtų įdomi jo nuomonė.
  Pagarbiai, -

  • Atsakyti
   Interneto marketingo lab

   Superinė įžvalga!!! Iš principo tai ir atsako į visus klausimus. Mūsų kraštutinė manija akcijoms – tai tiesiog mūsų dar ne senų įpročių (tarybinių laikų deficitas) nauja forma!

 12. Atsakyti
  Privaloma

  Niekaip nesutinku, kad nuolaidų kortelių turėjimas yra ubagystė. Ubagystė ir skurdas yra tai, kai tau tų nuolaidų kortelių nereikia, nes net ir su nuolaida tu to daikto neperki. O kortelių dešimtimis reiškia, kad leidi daug pinigų, nes perki daug visur ir dažnai. O tai, kad verslininkas be kortelių nesugeba parduoti, tai rodo jo ubagumą
  O tie kuriems atrodo, kad su nuolaida pirkti yra ubagystė yra gal net ne truputi snobai. Tokius verslininkai mėgsta, ypač kurie parduoda orą Iphone’as gali ir neveikti visai, bet jis vis tiek iphone’as ir kaltas bet kas dėl jo neveikimo, tik ne apple

 13. Atsakyti
  Inga

  O kaip galima pavadinti varianta, kai perki megstama preke, bet pigiau – pvz., turguje? Arba lauki, kol bus akcija tavo megstamiems sureliams (kitu neperki)? :)

  • Atsakyti
   Interneto marketingo lab

   Pavadinti galima „ištikimas savo mėgstamam sūreliui, bet nėra per daug pinigų, kad demonstruoti tą ištikimybę nuolat!“ :)

 14. Atsakyti
  Sigita

  Iš ties tai skanus sūrelis, tčiau tikrai reikia normaliai uždirbti, nes jeigu esi ne vienas, o su gausia šeima, tai savaime akys krypsta į nuolaidas ir akcijas….Čia Lietuva, čia lietūs lyja…:))

Norite pakomentuoti? Norite atšaukti?