Interneto Marketingo Laboratorija Kai visi vienodi vienas turi būti kitoks! Wed, 09 Jul 2014 06:28:22 +0000 lt-LT hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.9.2 VIDEO: POZICIONAVIMAS – 7 raktai į vartotojo širdį! /video-pozicionavimas-7-raktai-i-vartotojo-sirdi/ /video-pozicionavimas-7-raktai-i-vartotojo-sirdi/#comments Wed, 09 Jul 2014 06:27:07 +0000 /?p=2156 Išsami paskaita, kuri apima visus pozicionavimo aspektus!

]]>
/video-pozicionavimas-7-raktai-i-vartotojo-sirdi/feed/ 0
Skaniausias pasaulyje sūrelis arba 2 požymiai, kad turite ubago sąmonę! /skaniausias-pasaulyje-surelis-arba-2-pozymiai-kad-turite-ubago-samone/ /skaniausias-pasaulyje-surelis-arba-2-pozymiai-kad-turite-ubago-samone/#comments Mon, 14 Apr 2014 19:58:28 +0000 /?p=1714

Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Neslėpsiu, esu įkvėptas šio straipsnio, kuris, mano nuomone, yra neišsamus ir neatsako į pagrindinį klausimą – ką daryti, kad situacija pasikeistų tiek vartotojams, tiek verslui?

Tobuliausias sūrelis pasaulyje!

Pradžiai papasakosiu apie vieną gamintoją, kuris mano nuomone vertas reklamos, nors niekas man už ją  nemokėjo. Šis gamintojas gamina tobuliausią pasaulyje (mano nuomonė) desertinį sūrelį. Kalbu apie kompanijos “Karums” gaminamus sūrelius, o jei tiksliau tai apie klasikinį variantą – vanilinę šio sūrelio versiją. Man asmeniškai, tai yra tobuliausias sūrelis pasaulyje. Nieko nenorėčiau tame skonyje keisti. Tobuliausias sūrelis, beje, yra vienas iš brangesnių – vieneto kaina net 1,49 Lt, bet perku ir dievinu jį ne dėl kainos, o kaip jau minėjau dėl tobulo skonio… Esu ragavęs ir kitų kompanijų sūrelius, bet beveik visi jie nepavykusios kopijos.

Šioje vietoje manau jau galime pasidaryti pirmąsias išvadas ir pateikti keletą rekomendacijų tiek verslui, tiek vartotojui.

Pradėkime nuo vartotojų. Jeigu perkate sūrelį (ar kitą produktą) tik todėl, kad jam tuo metu taikoma akcija, o ne todėl, kad jis jums patinka, tai yra pirmas požymis, kad turite ubago sąmonę. Pirkdami tokiu būdu apgaunate save net dukart. Pirma, jūsų skrandis neišskiria pakankamai sulčių, nes nėra tikro džiaugsmo (pilnavertis apetitas) valgant, todėl didžioji tokio maisto dalis nusėda jūsų kūno riebaluose arba tiesiog išmetama lauk kaip šlakai. Antra,nėra teigiamo poveikio jūsų nuotaikai. Maisto valgymo galutinis rezultatas turėtų būti pakylėta nuotaika, energijos antplūdis, tačiau valgant maistą „nenoriu, bet reikia“ principu, tikrai jokio pakylėjimo nejausite. Dažniausiai jaučiamas tik kūno sunkumas, kas automatiškai atsiliepia jūsų nuotaikai. Jūsų nuotaika tiesiogiai įtakoja jūsų kasdienius rezultatus.

Iš verslo pusės išvados ir rekomendacijos irgi paprastos. Šiuo atveju verslas turi dvi galimybes – arba žaidžiate kainų karo žaidimą, kuriame beveik niekada niekas nelaimi, arba sukuriate produktą (paslaugą), be kurio vartotojas neįsivaizduoja savo gyvenimo. Bet tai padaryti reikės ne jūsų maisto technologei, bet atsiklausti pačių vartotojų – kas jiems iš tikrųjų (ne)patinka jūsų gaminyje.

Nuolaidų (ne)priklausomybė

Savo rate kartais juokaujame iš moteriškos giminės atstovių dėl jų turimų nuolaidų kortelių kiekio. Posakis maždaug skamba taip: „Pasakyk kiek turi nuolaidų kortelių, o aš pasakysiu kiek tu uždirbi“. Supraskite, kad kuo didesnis kiekis, tuo mažiau žmogus uždirba. Nuolaidų kortelių pagrindinė paskirtis – pririšti vartotoją prie konkretaus prekinio ženklo, paverčiant jį nuolatiniu vartotoju, suteikiant jam išskirtinę nuolaidą. Klasikiniai marketingo dėsniai Lietuvoje panašu, kad visiškai negalioja. Daugelis mūsų merginų net turi atskiras dėtuves, kuriuose laiko vien tik nuolaidų korteles. Paradoksaliausia, kad tos merginos visai neblogai uždirba.

Taigi antras požymis, kad Jūs turite ubago sąmonę – daugiau nei 10 nuolaidų kortelių turėjimas. Vis dėlto manau, kad vartotojas čia mažiausiai kaltas.

Iš verslo pusės situacija dar liūdnesnė. Verslas čia pralošia net du kartus. Visų pirma, reikia spausdinti korteles, kas pareikalauja tam tikrų išlaidų ir antra, reikia suteikti nuolaidą, kuri pažadėta kortelės turėtojui. Liūdniausia, kad tai negarantuoja taip geidžiamo nuolatinio kliento. Manau, kad pagrindinė nuolaidų kortelių pigumo (turi visi kas netingi) problema yra pats verslas. Civilizuotam pasaulyje, kad gautum vienokio ar kitokio prekinio ženklo nuolaidų (klubo) kortelę yra tam tikras barjeras. Tas barjeras dažniausiai būna apribojimas sumoje arba pirkimų kiekyje. Lietuvoje tas korteles dalina beveik per prievartą visi prekiniai ženklai.

Epilogas

Sakoma, kad ten kur jūsų dėmesys, ten ir rezultatai. Jeigu visur bandome sutaupyti, tai gyvenime matysime tik taupymo galimybes arba tiksliau tik didinsime ubago dalį savo sąmonėje. Taupyti galima visur – ir renkantis sūrelį, ir renkantis gyvenimo draugą(ę). Galimybės neribotos…
Gal verčiau verta pagalvoti apie tai kaip uždirbti daugiau, o ne sutaupyti. Kitas išmintingas posakis sako, kad ateitis susideda iš tokių akimirkų kaip čia ir dabar… Perfrazavus skambėtų taip: „Pilnavertiškumą gyvenimą reikėtų gyventi čia ir dabar, o ne tikėtis kokybiškai pagyventi jį kažkokiame laiko taške, kai pakankamai sutaupysime. Tas taškas tik mūsų pačių susikurta iliuzija…

P.S. Nepamirškite paragauti tobuliausio pasaulyje sūrelio!

]]>
/skaniausias-pasaulyje-surelis-arba-2-pozymiai-kad-turite-ubago-samone/feed/ 19
Žydrūnas Sadauskas | Interviu TV laidoje PINIGŲ KARTA /zydrunas-sadauskas-interviu-laidoje-pinigu-karta/ /zydrunas-sadauskas-interviu-laidoje-pinigu-karta/#comments Sat, 12 Apr 2014 07:45:35 +0000 http://iml.vrv.lt/?p=1943 Mano interviu apie socialinius tinklus laidoje pinigų karta.

]]>
/zydrunas-sadauskas-interviu-laidoje-pinigu-karta/feed/ 0
Kaip iš amato padaryti verslą, arba kodėl visi verslai keliasi į internetą? /kaip-is-amato-padaryti-versla-arba-kodel-visi-verslai-keliasi-i-interneta/ /kaip-is-amato-padaryti-versla-arba-kodel-visi-verslai-keliasi-i-interneta/#comments Wed, 09 Apr 2014 15:18:26 +0000 /?p=1541

Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Man visada būna keista, kai žmogus prisistato save kaip verslininkas. Neturiu problemų su tuo, kaip žmonės nori save vadinti, bet turiu labai aiškų suvokimą, ką galima vadinti verslininku, o ką tiesiog amatininku. Užbėgdamas į priekį pasakysiu, kad šio straipsnio tikslas nėra sumenkinti amatininkų. Tikrai ne. Kiekvienas yra reikalingas šiame pasaulyje. Dar daugiau, be verslininkų nebūtų daugelio amatininkų. Kaip ir be amatininkų daugelis verslų negalėtų egzistuoti.

Daugelis vadybos teorijų, kurios bando apibrėžti skirtumus tarp amato ir verslo, remiasi keliais kriterijais. Pirmas iš jų yra savininko ir samdomų darbuotojų sukuriama pridėtinė vertė įmonei. Suprask, kad jeigu dirbi vienas ir vienas pats sukuri pagrindinę pridėtinę savo “verslo” vertę, tai tu esi amatininkas, bet jeigu esi įmonės savininkas, o toje įmonėje dirba pavyzdžiui 50 darbuotojų, tai tu jau verslininkas.

Nesutiksiu, ir netgi pakelsiu kartelę aukščiau. Mano nuomone, tai ir pirmas ir antras variantas vis dar ne verslininkas, o tas pats amatininkas, tik skiriasi apyvartos kiekis. Pabandysiu pagrįsti savo nuomonę. Pamirškime tikruosius amatininkus, kurie kažką gamina – amatauja tikrąja to žodžio prasme.  Sakykime, močiutė prekiauja Gariūnų turgavietėje. Kiekvienas sutiksite, kad tai savotiškas prekybinis amatas net ir nieko negaminant. O dabar įsivaizduokite apsukrų pardavėją, kuris turi tris parduotuves ir prekiauja panašiais niekučiais kaip minėta močiutė. Matote skirtumą? Aš ne. Minėtas  pardavėjas gal ir uždirba tris kart daugiau, bet rūpesčių ir išlaidų turi atitinkamai daugiau.

Trys parduotuvės ar trylika esmės tai nekeičia. Kiek močiutė ir minėtas pardavėjas kiek parduoda, tiek ir turi. Bet kai tik nustoja prekiauti, tada visas „verslas“ žlunga. Per drąsiai parašiau 13 parduotuvių. Manau, kad perlenkiau lazdą. Nei močiutė, nei minėtas pardavėjas neturi galimybių pasiekti 13 parduotuvių skaičiaus. Neturi todėl, kad norint pasiekti tokį parduotuvių skaičių, visų pirma bus reikalinga atitinkama sistema, kuri remiasi griežtais standartais.

Taigi, iš ko susidaro tas verslas? Kaip jau ir minėjau tam bus reikalinga tam tikra sistema. Pirmas tos sistemos kertinis akmuo – Prekinio ženklo sukūrimas. Prekinis ženklas tai nėra gražus jūsų  įmonės logotipas, kuris patinka jūsų mamai ir kaimynei. Prekinis ženklas – tai jau rinkoje egzistuojančios Problemos Kitoks sprendimas. Sakydamas „kitoks“, neturiu galvoje išsiskyrimo iš kitų vardan originalumo. Kad patrauktumėte kitų žmonių dėmesį, turėsite sugalvoti kaip tai padaryti kitaip ir tai bus jūsų verslo pagrindas. Kitas dalykas, apie kurį reikėtų stipriai pagalvoti – pozicionavimas, nes yra daug įmonių, kurios bando dirbti sistemingai, bet tuo dar nesukuria verslo. Kalbant apie pozicionavimą, nesirinkite tradicinių pozicionavimo sprendimų – „mes būsime pigiausi…“. Daugelis pigiausių segmentų jau senai užimti. Galvodami apie išskirtinį pozicionavimą ieškokite naujo verslo modelio tame pačiame rinkos segmente. Idealus variantas – jeigu tai įtraukia pirkėjus ir pardavėjus į visiems reikalingą sistemą.

Kitas svarbus faktorius – kokybės standartai. Pirmas pavyzdys, kuris ateina į galvą kalbant apie verslą ir kokybės standartus – Mac Donald restoranų tinklas. Tai beje vienas iš sėkmingiausių tradicinio verslo pavyzdžių. Mac Donald restoranai atidarinėjami ne kažkokio dėdės pageidavimu iš Amerikos, o frančizės principu. Perkant frančizę kokybės reikalavimai yra ypatingai griežti.

O dabar grįžkime prie mūsų minėtos bobutės turguje ir pamodeliuokime. Įsivaizduokime, kad mūsų bobutė visa tai suvokė ir vietoje nuvalkioto stalo nusipirko firmine simbolika nudažytą prekybinę palapinę, susikūrė prekinį ženklą, kuris remiasi griežtais procesų ir kokybės aprašymais ir sugalvojo kaip tas pačias pėdkelnes pardavinėti kitaip. Jeigu verslo modelis bus teisingas (patiks pirkėjams), mūsų močiūtė turi galimybę turėti keletą stalų toje pačioje arba skirtingose turgavietėse. Jeigu močiutei užteks smegenų, gal ji galės atsidaryti ir parduotuvę mieste. Bet čia vėl reikėtų užbėgti į priekį ir pasakyti, kad aš pažįstų daug amatininkų, kurie sugebėjo išsiveržti iš turgaus aplinkos, bet taip ir pasiliko vienos parduotuvės lygmenyje. Ta pati sistema, kurią mūsų močiutė pritaikė turguje, butų lengvai replikuojama ir dauginant parduotuvių skaičių. Tik esminis skirtumas tas, kad mūsų močiutė jau neturėtų prekiauti nei vienoje iš tų parduotuvių. Ji turėtų pardavinėti savo prekinio ženklo žinomumą, o pati savo ruožtu turėtų dėti visas pastangas dviem kryptimis – didinat prekinio ženklo Žinomumą ir užtikrinant Kokybę.

Panašu, kad situacija keičiasi radikaliai – tradiciniai verslai vis sunkiau skinasi kelią tarptautiniu mastu.  Pasikeitė žaidimo taisyklės. Internetas užimą vis didesnę vietą mūsų gyvenime ir tampa tuo įrankiu, kuris turi visus komponentus savo verslo sukūrimui ir viso pasaulio užkariavimui per pakankamai trumpą laiką. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – Facebook, Google… Jūs pratęskite sąrašą…

]]>
/kaip-is-amato-padaryti-versla-arba-kodel-visi-verslai-keliasi-i-interneta/feed/ 7
Taiklus pozicionavimo pasirinkimas /taiklus-pozicionavimo-pasirinkimas/ /taiklus-pozicionavimo-pasirinkimas/#comments Tue, 01 Apr 2014 07:33:07 +0000 http://iml.vrv.lt/?p=1935 IML Pozicionavimo pavyzdys

Mano nuomone labai taiklus pozicionavimo šūkio pasirinkimas! Linksmas, patrauklus, lengvai įsimenamas nes turi kitą reikšmę. Stiprumo šūkiui prideda tai, kad kompanija randasi Kaune!

]]>
/taiklus-pozicionavimo-pasirinkimas/feed/ 0
Marketingo planas arba ar išnaudojate interneto galimybes savo versle? /marketingo-planas-arba-ar-isnaudojate-interneto-galimybes-savo-versle/ /marketingo-planas-arba-ar-isnaudojate-interneto-galimybes-savo-versle/#comments Sat, 01 Mar 2014 18:55:55 +0000 /?p=1481 Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Berods Steve Jobs yra pasakęs „Įmonės marketingas yra tiek svarbus, kad aš negaliu jo patikėti niekam kitam“. Organizuodamas internetinio marketingo mokymus įmonėms dažnai susiduriu su ta problema, kad marketingas yra daugelio įmonių silpniausioji vieta. Ypatingai tai liečia smulkias ir vidutines įmones. Daugeliu atveju įmonės marketingo vadybininkai ar vadovai net neturi specializuoto išsilavinimo. Marketingo vadovo funkcijas dažniausiai atlieka dar ne per seniausiai taip populiarūs komercijos direktoriai arba žmonės, kurių išsilavinimas yra vienaip ar kitaip susijęs su preke (paslauga).

Daugelis verslininkų suvokia, kad produkto gamybos problemos jau nebeliko – pasiūla jau seniai viršija paklausą. Gebėjimas parduoti prekę (paslaugą) yra svarbiau nei pačio produkto sukūrimas. Tradiciniame versle dažnai kopijuoja vieni kitus, o internetas, kuris jau užima pakankamai didelę mūsų gyvenimo dalį, daugeliu atveju paliekamas likimo valiai.

Viešieji ryšiai internete

Interneto svetainės turėjimą daugelis įmonių supranta kaip elektroninę vizitinę kortelę – dirbame tada ir tada, prekiaujame tuo ir tuo. Jokių papildomų reikalavimų dažniausiai svetainei nekeliama. Bet kas galioja tradiciniame versle, tas puikiausiai tinka ir internetiniame versle. Pirmas dalykas, kurį ignoruoja daugelis verslų – viešieji ryšiai internete. Tradiciniame versle visi suvokia – kuo geriau žinoma prekė (paslauga), tuo saugesnis jaučiasi vartotojas ją pirkdamas. Tai jeigu tradiciniame versle naudojame reklamą laikraščiuose, radijuje ir TV, interneto erdvėje tai ignoruojama beveik visiškai. Stereotipiškai galvojama, kad vien svetainės turėjimas, išsprendžia visą problemą. Viešujų ryšių strategijos prasme internete situacija tikriausiai lengvesnė nei tradiciniame versle. Viskas ką reikia padaryti – užsitikrinti, kad vartotojui įvedus raktažodį (jūsų prekės, paslaugos pavadinimas) pirmuosiuose paieškos rezultatuose atsirastų jūsų įmonės tinklapis.

Pozicionavimas internete

Kitas ne mažiau svarbus dalykas, kurį ignoruoja dauguma įmonių – prekės (paslaugos) pozicionavimas internete. Tarkime, kad jūs investavote į paieškos jėgainių optimizavimą ir esate „Google“ paieškos pirmajame puslapyje. Prieš potencialų vartotoją dešimt rezultatų, kurie atitinka jo ieškomą raktažodį. Šioje vietoje turite tik penkias sekundes vartotojui suvilioti. Pasižiūrėkite šį moteriškų drabužių tinklapį – „Simka.lt“. Bet kuri moteris, vien pamačiusi tinklapį, negali automatiškai suvokti, kodėl ji turėtų rinktis būtent šios parduotuvės drabužius. Kiekviena moteris prieš ieškodama, jau turi kažkokias nuostatas ir savo lūkesčius. Klausimas, kiek jūsų tinklapis atitinka jos lūkesčius. Pasižiūrėkime ir gerą pavyzdį – „IamFaschion.lt“. Jų pozicionavimo žinutė skelbia: „Mada įkvėpta žvaigždžių!“. Gal nėra tobuliausias variantas, bet beieškant tinkamų variantų teko pakankamai pavargti. Įsiveskite į Google paiešką „moteriški draubužiai“. 80% tinklapių neturi visiškai jokio pozicionavimo. Vienintelis, kurį atpažinau – „Stilago.lt“. Atpažinau, nes mačiau reklamą per TV (viešieji ryšiai). O dabar pasitikrinkite savo prekės (paslaugos) rinkos segmentą.

Interneto tinklapis

Dar vienas dalykas, kurį ignoruoja daugelis įmonių vadovų – interneto tinklapių teikiamos galimybės. Kaip jau ir minėjau anksčiau, tinklapis-vizitinė jau neatitinka nūdienos reikalavimų. Pirmas dalykas, kurį reikėtų žinoti, kiekvienos įmonės tinklapis turi turėti aiškų tikslą. Tikslų gali būtį įvairių. Pradedant nuo išsamaus katalogo pateikimo internete ir baigiant potencialių vartotojų elektroninio pašto adresų surinkimu. Kiekvienos įmonės atvejis unikalus. Svarbiausia, kad interneto svetainė suteikia galimybes įmonei plėstis tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Jeigu paprašyčiau jūsų įvardinti elektroninę parduotuvę internete. Daugelis tikriausiai pasakytumėte „Pigu.lt“? Akivaizdu, kad tai dar vienas įrodymas, jog internetas jau užima pakankamai didelę vietą mūsų gyvenime ir pirkimas internetu jau nieko nestebina. Kyla logiškas klausimas – kiek jūsų verslui naudos iš to?

Reziumė

Tobulėjame ir mes. Tradiciškai mūsų veikla buvo įvairių įmonių atstovams vedami praktiniai internetinio marketingo seminarai, bet analizuodami rezultatus, susidūrėme su tuo paradoksu, kad įmonės atstovas dažniausiai neturi pakankamai galių pritaikyti seminare išgirstą informaciją. Pagrindiniai pasipriešinimo barjerai – įmonės „X“ kolektyvas su įmonės vadovu priešakyje, kuris nesupranta, kodėl tiek daug dėmesio reikia skirti įmonės veiklai internete, nežiūrint į tai, kad jis asmeniškai delegavo savo atstovą į seminarą. Dažniausiai viskas baigiasi kosmetiniais pakeitimais ir vėl viskas grįžta į savo senas vėžes. Iš čia peršasi išvada, kad įmonė, kuri deleguoja atstovą į seminarą ir išleidžia tam finansinius resursus, visiškai nesuinteresuota savo įmonės internetinės verslo pusės sėkme. Sakysite nelogiška? Deja, bet realybė tokia.

]]>
/marketingo-planas-arba-ar-isnaudojate-interneto-galimybes-savo-versle/feed/ 1
Pamąstymai | Marketingo tikslas /marketingo-tikslas/ /marketingo-tikslas/#comments Sun, 16 Feb 2014 14:31:26 +0000 http://iml.vrv.lt/?p=1990 /marketingo-tikslas/feed/ 0 Horizontaliai vertikalus marketingas arba ar verta pradėti savo verslą jeigu neturi vertikalaus..? /horizontaliai-vertikalus-marketingas-arba-ar-verta-pradeti-savo-versla-jeigu-neturi-vertikalaus/ /horizontaliai-vertikalus-marketingas-arba-ar-verta-pradeti-savo-versla-jeigu-neturi-vertikalaus/#comments Sun, 19 Jan 2014 22:28:31 +0000 /?p=1415

Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Tradicinė verslo pradžia

Daugelis verslų prasideda tradiciniu būdu. Baigiau mokslus ir pamaniau, kad visiems reikėtų mano paslaugų… Dirbau „X“ įmonėje ir pagalvojau, kad galėčiau ir pats tai padaryti… Dažniausiai ir padaro, bet blogiausia, kad darydami nelabai toli pabėga nuo tos kompanijos, kurią kopijuoja. Net jeigu ir nekopijuojama konkreti įmonė, visų kelias panašus. Iš pradžių stengiamasi prisitraukti naujų klientų dempinguojant kainas. Pakeliui tikimasi susikurti kažkokį įmonės įvaizdį, o susikuriamas dažniausiai ne tas, kurio tikėtasi, nes buvo pradėta nuo kainų dempingo. Po to bandoma įvaizdį tiesinti tikintis, kad vartotojas pats susipras. Dažniausiai nesusipranta.

Kainų dempingavimas galbūt ir gera priemonė patraukti dėmesį, bet visiškai neturi išliekamosios vertės ilgalaikėje perspektyvoje. Bet šiandien ne apie tai. Reziumuojant peršasi akivaizdi išvada: pagrindinė jūsų verslo klaida buvo ta, kad jūs sugalvojote prekiauti tuo pačiu produktu kaip ir daugelis įmonių, kurios tai jau daro. Paslaugų sektoriui galioja tas pats – daugelis teikia paslaugas, kurias jūs galite gauti ir kitur. Esminio skirtumo tarp jūsų naujos ir jau esančių įmonių NĖRA.

Kaip konkuruoti?

Jeigu neturite visiškai unikalios prekės ar paslaugos, kyla natūralus klausimas, o kaip konkuruoti? Užbėgsiu truputėlį į priekį ir paaiškinsiu straipsnio antraštės reikšmę. Horizontalus marketingas – tradicinės išbandytos priemonės. Vertikalus marketingas – totaliai naujos marketingo ir vadybos priemonės. Taigi, kalbant apie galimas naujo verslo konkurencijos priemones, pirmasis horizontalaus marketingo konkurencijos taškas – POZICIONAVIMAS. Kai rinkoje daug vienos rūšies prekių pardavėjų, vartotojams kyla klausimas: „Kodėl turėčiau pirkti būtent jūsų prekę ar paslaugą?“ Tik pradėję verslą, negalėsite pasiremti tuo, kad esate seniausias, didžiausias ir panašiai žaidėjas rinkoje. Kainų dempingavimas, kaip jau minėjau, taip pat nelabai veiksmingas, nes sugadina įmonės įvaizdį ilgalaikėje perspektyvoje, plius pritraukia tik vienkartinius ir nelojalius vartotojus. Žinoma, yra ir vertikalus kelias – nežiūrint į tai, kad prekiaujate jau rinkoje egzistuojančiomis prekėmis, galite ieškoti didžiausios problemos, su kuria susiduria jau egzistuojančios prekės vartotojai, ir paprasčiausiai ją išspręsti. Tada visas jūsų pozicionavimas remsis ne tuo, kad esate vienas iš…, bet tuo, kad jūs SPRENDŽIATE didžiausią konkrečios rinkos PROBLEMĄ. Tai suteiks galimybę pabėgti nuo beprasmės konkurencinės kovos ir susikoncentruoti į problemos sprendimą, o ne būti dar viena įmone X. Idealiausia jeigu jūsų verslo idėja kilo todėl, kad pats susidūrėte su šia problema. Tada viską apie problemą žinote iš vidaus ir galite pasiūlyti patį geriausią sprendimą.

Iš principo visi verslai sprendžia vienokią ar kitokią problemą, bet čia ir atsiranda problema, kad nusistovėjusioje rinkoje kartais būna PER DAUG vienos problemos sprendėjų. Todėl ir turime pakankamai žiaurią statistiką, kad daugelis pradedančiųjų verslų neišsilaiko ilgiau nei vienerius metus. Asmeniškai manau, kad viena iš pagrindinių bankrotų priežasčių – INOVACIJŲ stoka tiek vadybos, tiek marketingo verslo modelyje. Kalbėdamas apie inovacijas, neturiu omenyje kosmetinių pakeitimų – gražesnės pardavimų vadybininkės nei pas konkurentus, kalbu apie tos pačios PROBLEMOS sprendimą visai kitu KAMPU.

Kaip ir minėjau, daugelis pradedančiųjų verslininkų eina jau ištryptais keliais (horizontalus marketingas), taiko jau išbandytas priemones. Iš vienos pusės jie teisūs – šios priemonės jau išbandytos, patikrintos ir atnešė idėjos autoriui ir kopijuotojams konkrečią naudą. Bet iš kitos pusės, mūsų pradedantieji verslininkai tuo pačiu neteisūs ir savotiškai pasmerkti. Pagrindinė horizontalaus marketingo problema – priemonių VEIKSMINGUMO koeficientas. Neradau istorinių šaltinių, bet tikiu, kad pirmas, kas sugalvojo NAUJIENLAIŠKĮ, turėjo tikrai didelį rezultatą. Kuo dabar vertas naujienlaiškis, kurio atverčiamumo procentas pakankamai mažas. Tas pats ir su kitomis “laiko patikrintomis” priemonėmis.

Reziumė

Iš to peršasi keletas išvadų. Visų pirma, tas, kas sugalvojo naują priemonę, išsiveržė iš horizonto ir šovė aukštyn – vertikaliai. Bet kai tik atsirado IDĖJOS replikuotojai, nes idėja buvo veiksminga, idėjos  NAUDINGUMO koeficientas sumažėjo proporcingai DIDĖJANT replikuojančių skaičiui. Kita, natūrali išvada, kad nesvarbu jūs mažas ar didelis prekinis ženklas, vienintelis kelias didelių rezultatų link – STEBINTI. Stebinti – laužyti tradicinius vadybos ir marketingo standartus ir sugalvoti tikrai kažką NAUJO, o ne į naują rūbą įvilkti seną. Nežiūrint į tai, kad sugalvojote kažką naujo, negalite UŽMIGTI ant laurų. Vartotojas yra pakankamai LEPUS, o prekinių ženklų triukšmo kiekis pakankamai DIDELIS.

Vienintelis kelias išlaikyti vartotojo dėmesį tai NUOLAT jį stebintį…

]]>
/horizontaliai-vertikalus-marketingas-arba-ar-verta-pradeti-savo-versla-jeigu-neturi-vertikalaus/feed/ 0
VIDEO | Interneto tinklapis: „nuo e-vizitinės iki veiksmingo įrankio“ /interneto-tinklapis-nuo-e-vizitines-iki-veiksmingo-irankio/ /interneto-tinklapis-nuo-e-vizitines-iki-veiksmingo-irankio/#comments Mon, 16 Dec 2013 09:47:41 +0000 http://iml.vrv.lt/?p=1974 Neturi savo interneto tinklapio? Nori sužinoti nuo ko ir kaip pradėti jį kurti! Tinklapis pritraukia mažai lankytojų? Šiame video sužinosi, į ką turėtum orientuotis, kokius aspektus apmąstyti labiausiai ir kaip tapti sėkmingo bei aktyviai lankomo puslapio savininku!

Taip pat video įraše rasi:

- 12 veiksmingo tinklapio taisyklių;
- kokios yra dažniausios tinklapių klaidos?
- kaip susikalbėti su tinklapių gamintojais?

Įrašo trukmė: 2 val. 9 min. Pranešimą skaito Žydrūnas Sadauskas. Visą įrašą rasite čia.

]]>
/interneto-tinklapis-nuo-e-vizitines-iki-veiksmingo-irankio/feed/ 0
RE marketingas /re-marketingas/ /re-marketingas/#comments Tue, 12 Nov 2013 16:08:18 +0000 /?p=1226

Autorius: Žydrūnas Sadauskas

Sąvokos

Pradžiai išsiaiškinkime dėl keleto terminų. Daugelis tinklapių analizuodami lankytojų srautus, susiduria su taip vadinamu piltuvėlio principu. Sakykime, jūsų tinklapyje apsilanko 100 lankytojų iš kurių tik vienetai perka jūsų siūlomą prekę arba paslaugą, dar keli galbūt registruojasi naujienlaiškiui, o kiti paprasčiausiai  palieka jūsų tinklapį neatlikę jame jokių veiksmų. Jūsų tinklapį paliekančių lankytojų ir paslaugas užsisakančių lankytojų skaičiaus santykis vadinamas „Bounce rate„. Pagrindinė problema, kurią bando spręsti interneto svetainės – „Bounce rate“ mažinimas. Tam naudojama daugybė būdų. Pagrindiniai iš jų, tai vartotojo patogumo naudoti, arba kitaip „Usability testavimas„, gyvas pokalbis su tinklapio lankytojais, išskirtinių kainų siūlymas ir t.t.  Visos tos priemonės vienaip ar kitaip sprendžia tinklapį paliekančių lankytojų skaičiaus mažinimo problemą, bet neišsprendžia jos iš esmės.

Priemonės

Atsižvelgiant į tai, kad net 90% jūsų tinklapio lankytojų palieka jūsų tinklapį neatlikdami jame jokių veiksmų, problema yra pakankamai didelė. Prieš tęsiant reikėtų suvokti, kad tie  90% vienaip ar kitaip atrado jūsų tinklapį, bet negavo ieškomo rezultato. Taigi pasižiūrėkime kokie dar yra galimi problemos sprendimo būdai. Visų pirma galite pasinaudoti jau egzistuojančiomis galimybėmis. Vienas iš populiariausių mokamų reklamos kanalų šiai dienai išlieka Google Adwords. Google, suvokdama atšokančių vartotojų problemą taip pat siūlo RE Marketing paslaugą. Kad galėtumėte pasinaudoti paslauga jums reikės ne mažiau kaip 500 unikalių lankytojų. Kiekvienam iš jų yra prikabinamas taip vadinamas „sausainis“ ir kiekvieną kartą jiems apsilankius Google Adwords reklamos kampanijų pasiekiamuose puslapiuose būtent tiems vartotojams bus rodoma jūsų tinklapio reklama. Ši galimybė sprendžia dvi problemas. Visų pirma tai suteikia galimybę naujam vartotojui „įkalti“ informaciją apie jūsų prekinį ženklą. Marketinge tai dar vadinama „Pakartojimu 7 kartus“. Antrą, tai suteikia galimybę sudaryti įspūdį potencialiam vartotojui, kad jūsų tinklapio reklama yra visur. Patikėkite, tikrai palieka įspūdį. Dar prieš puse valandos nieko nežinojote apie šį prekinį ženklą ir toliau ieškote jums reikalingos informacijos ar paslaugos, bet nuo to momento beveik visur matote tos kompanijos reklamą.

Naujienlaiškio REmarketingas

Sekantis dalykas, į kurį mažai kreipia dėmesio tinklapių savininkai – naujienlaiškio siuntimas. Pačius naujienlaiškius siunčia daugelis ir jų sėkmę daugelis matuoja pagal atsivertimų skaičių ir parduotas prekes ar paslaugas. Žinoma, tai svarbu, bet galiu jus užtikrinti, kad yra gana nemažas skaitytojų skaičius, kuris dėl vienokių ar kitokių priežasčių net neatsivertė jūsų naujienlaiškio. Sakysite, kad jiems tikriausiai šiuo metu nereikia jūsų pasiūlymo. Galbūt, bet pabandykite patys prisiminti kai tiesiog ištrindavote arba ignoruodavote vienokius ar kitokius naujienlaiškius, o po to bandėte prisiminti kas juos siuntė. Darbas su neatsivertusiais naujienlaiškių užsienyje yra normali praktika. Lietuvoje, naudojančių RE Marketingo principą naujienlaiškyje neteko matyti nei vieno. Vakarų šalyse tai išvystyta iki meno lygio. Ten, kiekvieno naujienlaiškio siuntimo atveju yra ruošiama septynių laiškų strategija. Žinoma, nėra jokios papildomos strategijos su tais, kurie tiesiog užsisako paslaugą. Bet tie,  kurie perskaito ir ne sureaguoja ir tie, kurie tiesiog neperskaito – visi jie gauna skirtingo pobūdžio laiškus. Ir netgi antrą kartą nesureagavus jūs gausite dar kitokį laišką. Vienu atveju tai gali būti siunčiamas tiesiog priminimas, kitu atveju netgi gudraujama apeliuojant į tai, kad gal būt jūs bandėte atlikti pageidaujamą veiksmą, bet sistema  buvo „užlūžusi“. Gudrybių, kurias naudoja, pakankamai daug. O ir skaičiai, panaudojus naujienlaiškio RE Marketing irgi pakankamai įspūdingi.

Testavimo galimybės

Ir trečias dalykas, kuris turėtų padėti maksimalizuoti jūsų tinklapio lankytojų skaičių – split testas. Split testas – skirtingų tinklapio versijų testavimas. Nežiūrint į tai, koks gražus yra jūsų tinklapis jis gražus tik jums. Skirtingos vartotojų kategorijos jį mato ir suvokia skirtingai.  Split testas nereiškia visiškai skirtingų puslapių testavimo, nors įmanomas ir toks variantas. Pats testavimo principas pakankamai paprastas. Iki tam tikro lankytojų skaičiaus rodote viena tinklapio versija pasiekus nustatytą limitą keičiate į kitą. Ta tinklapio versija, kurios bounce rate bus mažiausia ir bus tinkamiausia jūsų lankytojams. Split testavimas tinka ir jūsų naujienlaiškiui. Kiekviena, save gerbianti, naujienlaiškio siuntimo programa turi analizės įrankius. Kaip jau žinote 49% jūsų naujienlaiškio atverčiamumo sėkmės sudaro antraštė. O dabar įsivaizduokite, kad turite naujienlaiškį su keliomis antraštės ir pasiūlymų versijomis. Siųsdami kiekvieną iš jų kontroliniam Pvz. 1000 naujienlaiškio skaitytojui išsirinksite veiksmingiausią. Na, o po to jau sugalvokite ką darysite su tais, kurie neatsivertė, arba atsivertė, bet neatliko jūsų pageidaujamo veiksmo. Susikurkite veikiančia RE marketingo strategiją!

Tikriausiai pagrindinė nauda yra ta, kad niekam nekyla klausimas KODĖL tai reikia daryti.

]]>
/re-marketingas/feed/ 1